Telefon: 518 670 693

Velká nad Veličkou

Pomoc obcím zasažených tornádem

Napsal(a)
Zásadní je v tuto chvíli:
! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi
! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí
! nepočítat s noclehem

Kompletně zde:

Nahlaste se na jedné ze 2 základen
Kulturní dům Hodonín
parkoviště na letišti u Břeclavi
Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

Zaparkujte mimo obec
Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

Nevozte materiální pomoc
Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

Řemeslníci vítáni
Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

Dodržujte bezpečnost
Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

Nevolejte starostům
Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

Ideálně se po práci vraťte domů
Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.

Prosíme informujte o daných pravidlech své občany pomocí webových stránek, fcb stránek případně dalších možných informačních kanálů.
Naposledy změněno pátek, 02 červenec 2021 11:06